Navigate to content
Teksti suurus
Reakõrgus
Kontrast
Vaegnägijale

Infotelefon 447 3301

Nakkusohtlike jäätmete kahjustustamiskeskus

jäätmekäitlus Keskkonnahoid on kogu Euroopas prioriteetseks teemaks. Pärnu haigla nakkusohtlike jäätmete kahjutustamiskeskuse rajamise eesmärk oli käivitada esimene omataoline jäätmete kahjutustamiskeskus Lääne-Eestis ning võimaldada ohtlike meditsiiniliste jäätmete keskkonnasõbralikku ja majanduslikult efektiivset kõrvaldamist nii Pärnu haiglale kui ka teistele Lääne-Eesti piirkonna tervishoiu asutustele.

Pärnu haigla kahjutustamiskeskuses on kasutusel seade Newster 10, mille tootlikkus on 25 kg jäätmeid tunnis, kusjuures sterilisatsiooni tsükli kestvus on keskmiselt 30 min. Newster süsteemis on kasutatud jäätmete kahjutustamiseks kombineeritud töötlemismeetodit, mille käigus toimub jäätmete mehhaaniline purustamine, kuivtermiline ja keemiline töötlemine. Jäätmete kahjustamiseks kasutatav tehnoloogia on maksimaalselt automatiseeritud, kindlustab jäätmete kõrgema inaktiveerimise taseme.

Keskkonna projekt käivitati 2007 a. KIK jäätmekäitlusprogrammi ohtlike jäätmete käitlemise alaprogrammi raames teostatud projekti partneriteks olid Sotsiaalministeerium, Pärnumaa Keskkonnateenistus ja Pärnu Linnavalitsus. Projekti kogumaksumus oli 6,9 mln krooni.

Kahjutustamiskeskuse teenuseid saavad kasutada kõik Pärnumaa tervishoiuasutused, kes tekitavad nakkusohtlikke jäätmeid.

 

Koostatud/Ajakohastatud 21.05.2021