Vaimse tervise õe vastuvõtud
Vaimse tervise õde Birgit Rohtoja vastuvõtt
-
Esmaste patsientide seisundi hindamine, triaaž.
-
Õde tegeleb püsivas remissioonis olevate depooneuroleptikumi saavate haigetega.
- Samuti püsivas remissioonis liitiumi, valproaati, Leponexi jt. ravimeid saavate haigete vereproovi määramise ja tulemuste jälgimisega.
Õde Ingrid Steigeri vastuvõtt
- Õe teenused Alkoholi Tarvitamise Ravi programmi raames
- Patsiendiõpetus, alkopäeviku täitmise õpetus ja analüüs, motiveeriv intervjueerimine, narkoloogiaalaste kirjalike patsiendiõpetusmaterjalide jagamine, teavitamine, nõustamine, vajadusel teistesse nõustamiskabinettidesse suunamine.
- Registreerumine ka TAI programmi juhtumikorraldaja (Helen Saluri tel. 55538103) kaudu
Vaimse tervise õde Regina Vunk vastuvõtt
-
Triaaživastuvõtt - õde hindab vastuvõttudel esmase patsiendi seisundit, nõustab ja järjestab patsiendid vastavalt nende seisundile edasise abi saamiseks kas psühhiaatri, psühholoogi või sotsiaaltöötaja poole.
Vaimse tervise õde Laura Oisalu vastuvõtt ravimsõltuvusega patsientidele
- Psühhoaktiivsete ainete, eelkõige rahustite ja uinutite sõltuvusega patsientide nõustamine ja jälgimine, sõltuvushäire raskusaste hindamine
- Benzodiasepiinide tarvitamise vähendamise korral tegeleb õde mahatiitrimise soovituste ja skeemide alase nõustamisega koostöös raviarstiga.
- Õde õpetab patsiendile oma enesetunde ja terviseseisundi jälgimist ja nõustab patsienti võõrutusnähtude osas.
Õde Marina Denisson-Lebedevi vastuvõtt
- Vaimse tervise õe triaaživastuvõtt vene keelt kõnelevale patsiendile
- Õe teenused Alkoholi Tarvitamise Ravi programmi raames vene keelt kõnelevale patsiendile.
- Registreerumine ka TAI programmi juhtumikorraldaja (Helen Saluri tel. 55538103) kaudu
Õde Aive Kruuv ja Laura Võigas vastuvõtud
- Õde teostab psühhiaatri ambulatoorselt vastuvõtult suunatud patsientidele arsti poolt määratud analüüse, uuringuid, raviprotseduure.
Õde Iivi Roosipõld vastuvõtt söömishäiretega noorukitele
- Vastuvõtu sisu hõlmab patsiendi ja tma lähedaste toitumisalast nõustamist ja õpetamist tervise säilimiseks, edenemiseksja haiguste ennetamiseks.
- Selgitatakse välja vastuvõtule tulemise põhjused. Patsiendilt ja tema lähedasteltkogutakse söömisanamnees ning koostöös patsiendiga püstitatakse eesmärgid söömiskäitumises.
- Patsiendi ja tema lähedaste nõustamisel ja õpetamisl lähtutakse vajaduspõhisest toitumisest, Eesti riiklikest toitumis- ja liikumissoovitustest ning õpetataksetoitumis-ja liikumispäeviku pidamist.
- Teostatakse patsiendi terviseseisundi hindamineja terviseriskide analüüs jälgimisperioodil. Selgitatakse välja täiendavate uuringute vajadus, viiakse läbi objektiivsete tervisenäitajate seire ning ravisoostumuse jälgimine ja nõustamine.