Navigate to content
Teksti suurus
Reakõrgus
Kontrast
Vaegnägijale

Infotelefon 447 3301

Erakorralise meditsiiniabi osakond (EMO)

 

Pärnu Haigla EMO-s osutatakse vältimatut meditsiinilist arstiabi ööpäevaringselt nii täiskasvanutele kui lastele. 

EMO asub aadressil Ristiku 1, I-korrusel. Sissepääs asub Ehitajate tee poolsel küljel.

EMO sissepääs

Erakorralise abi saamiseks:
1. Pöörduge esmalt EMO registratuuri
2. Esitage isikut tõendav dokument
3. Tasuge visiiditasu 5 eurot. Visiiditasu võtmise kord Pärnu Haiglas

Erakorralise meditsiiniabi osakond on jagatud kaheks: trauma  ja kirurgiliste haigete vastuvõtt ning sisehaiguste haigete vastuvõtt. Trauma ja kirurgiliste patsientide jälgimiseks on 3 voodikohta, millest 2 võimaldavad monitorijälgimist. Sisehaigustega patsientidele on 9 voodikohta, millest 1 on isolatsiooni voodikoht. Kõik 9 võimaldavad monitorjälgimist. Lisaks on 2 voodikohta ilma monitorjälgimise võimalusega.

Erakorralisse vastuvõttu pöörduvad patsiendid: kiirabiga, perearsti või eriarsti saatekirjaga (CITO!), iseseisvalt või suunatakse teisest haiglast / osakonnast. Iga inimese üks suurim varandus on tema tervis, ometi on mõned tervisemured teistega võrreldes aegkriitilisemad. Sellest tulenevalt teenindatakse EMO-sse saabunud patsiente terviseseisundi hindamise ehk triaaži alusel, mitte EMO-sse saabumise kellaaja järgi. Selline järjekord on vajalik, et tagada kõige kiirem abi eluohtlikus seisundis patsientidele.

Triaaži kategooriad on:

VÄRV SISU EELDATAV AEG ARSTIABINI

Punane

Patsiendi seisund eluohtlik, vältimatu kohene abi

KOHE

Oranž Patsiendi seisund on potentsiaalselt eluohtlik, vajab kiiret abi 0-15 min
Kollane Haige vajab küll kiiret abi, kuid hetkel pole seisund eluohtlik Kuni 30 min
Roheline Oht patsiendi elule puudub, vaevus või tervisemure on tekkinud päevi, nädalaid või isegi kuid tagasi Kuni 180 min (3 tundi)
Sinine Patsient ei vaja erakorralist abi ja tema terviseseisund ei kvalifitseeru eelnevate triaažikategooriate alla. Kuni 240 min (6 tundi)

Ööpäevaringselt teenindavad patsiente 2 arsti, 3 õde ja 2 hooldajat. Erakorralise vajaduse korral kutsutakse EMO-sse patsiente konsulteerima haigla valvearsti või koduvalves olev arst.   

Suveperioodil suureneb Pärnu linna elanike arv peaaegu kahekordseks. Sellest tulenevalt on ka EMO-sse pöörduvate patsientide arv oluliselt suurem, ulatudes ööpäevas 100-120 inimeseni. Seetõttu on ooteajad tavapärasest pikemad ning patsiendid peavad varuma kannatust. Arvestada tuleb ka sellega, et kiirabi poolt haiglasse toimetatud patsiendid ei ole nähtavad fuajees ootajatele.

Tervisemurede korral, mis ei ole eluohtlikud, palume võimalusel esmalt pöörduda oma perearsti poole või helistada üleriigilisel perearsti nõuandetelefonil 1220. 

Lisaks vältimatule meditsiinilisele arstiabile kuulub EMO koosseisu ka plaaniliste haigete vastuvõtt ehk patsiendid, kes hospitaliseeritakse perearsti või eriarsti saatekirja alusel plaanilise vastuvõtu assistendi poolt. Vastuvõtu assistent kontrollib haiglasse saabunud patsiendi andmeid, vormistab vajalikud dokumendid ja registreerib patsiendi haiglasse ning juhatab patsiendi osakonda. Esmajärjekorras tegeletakse plaanilistele operatsioonidele tulevate patsientidega. Plaanilised patsiendid, kes saabuvad pühapäeva õhtul, vormistab ja registreerib haiglasse erakorralise vastuvõtu sekretär.

Loodame, et leiate oma tervisemurele kiire lahenduse! Täpsema info ja ülevaate kiirabi ning EMO tööst on võimalik saada vaadates nende tööd tutvustavat filmiklippi. 

Video fail

Koostatud/Ajakohastatud 22.11.2023