Navigate to content
Teksti suurus
Reakõrgus
Kontrast
Vaegnägijale

Infotelefon 447 3301

Infoleht lahkunu vanematele (EST)

Soovime, et järgnevast teabest oleks Teile abi matusega kaasnevate küsimuste lahendamisel:

  • Surnult sündinud laste ja surnud vastsündinute korral juhendab asjaajamisel vanemaid naiste- ja lastekliiniku sünnitusosakond igal konkreetsel juhul personaalselt.

  • Kõik Pärnu Haiglas surnult sündinud või surnud vastsündinud viiakse hoiule Haiglas asuvasse surnukambrisse (mida haldab matusebüroo Pärnu Krematoorium OÜ; Ristiku 1, Pärnu, I korrus, tuba C103; mob 5192 9002) ja sealt edasi suunatakse lahangule Ida-Tallinna Keskhaigla (edaspidi ITK) diagnostikakliiniku patoloogiakeskusesse.

  • Patoanatoomilise lahangu tegemine on kohustuslik vastsündinu surma korral alates sünnikaalust 500 grammi või alates 22. rasedusnädalast sündinud elutunnustega (südamelöögid ja hingamine) lapse surma korral ning surnult sündinute puhul alates sünnikaalust 500 grammi. Nimetatud juhtudel tuleb surnukeha lahangule saata koos platsentaga.

  • Tuhastamise soovist, mida tehakse Tallinnas või Pärnus, või soovist transportida lahkunu Tallinnast Pärnusse tuleb 5 tööpäeva jooksul teavitada Pärnu Haigla diagnostikateenistuse patoloogiaosakonna sekretäri (tel 447 3581; tööpäevadel 8.00-16.00).

  • Infot lahanguaegade, surmateatise väljastamise, surnult sündinu/surnud vastsündinu transportimise Tallinnast Pärnusse jm kohta saab ITK patoloogiakeskuse sekretärilt (tel 620 7277 tööpäeviti 8.00-16.00).

  • Lahkunu hoiustamise ITK surnukambris korraldab matusebüroo Kristin OÜ (tööpäevadel 8.00-16.00; tel 620 7283) ning korrastamise, matustega ja tuhastamisega seotud teenuste tellimine toimub vastavalt vanemate soovile.

  • Infot matmisvõimaluste kohta Vaikuse Laste Rahupaigas saab vaimulik Annika Laatsi käest tel 5564 9256 või e-posti teel annika.laats@eelk.ee.

  • Leina läbielamiseks on oluline, et lapsest jääksid mälestusesemed: võimalusel soovitame lapsest teha pilte. Soovi korral tehakse pildid sünnitusosakonna personali poolt. Osakonnast saate endale mälestuskarbi lapse sünniandmete ning käe- ja jalajäljega.

  • Haiglas viibimise ajal vestleb Teiega kriisinõustaja ja psühholoog. Vajadusel saate psühholoogiga ise kontakti võtta tööpäeviti 8.00-16.00 tel 449 4816 või e-posti teel margit.merimaa.4241@ph.ee. Kriisinõustajaga on võimalik ühendust võtta e-posti teel ehtel.kanarbik@ph.ee.

  • Lisaks on võimalik tuge ja infot saada sama kogemusega vanemate lugudest ning infomaterjalidest Vaikuse Lapsed veebileht http://vaiksed.ee/ .

 

Sügava kaastundega

SA Pärnu Haigla

 

Koostatud/Ajakohastatud 27.07.2021