Navigate to content
Teksti suurus
Reakõrgus
Kontrast
Vaegnägijale

Infotelefon 447 3301

Prindi

Sünnieelne- ja sünnitusüksus

Haigla neljandal korrusel (BC tiivas) asuvas sünnitusblokis on:

  • 5 värskelt renoveeritud sünnitustuba 

  • 2 neist on vanniga valude leevendamiseks ja/või vesisünnituseks (soovituslikult ettevalmistus)  
     

Sünnitustoad on varustatud abivahenditega erinevate sünnitusasendite valikuks ning vajaliku kaasaegse aparatuuriga ema ja loote seisundi jälgimiseks sünnituse käigus. Kõik sünnitustoad on ühendatud keskjälgimissüsteemiga, mis võimaldab arstil jälgida loote seisundit väljaspool sünnitustuba.

Sünnitama võivad tulla kõik naised olenemata elukohast. Vastuvõtt Pärnu haigla sünnitusosakonda toimub ööpäevaringselt läbi erakorralise meditsiiniabi osakonna (sissepääs Ehitajate tee poolt).

Teid aitavad ja toetavad meie kogenud ämmaemandad, naistearstid ja lastearstid. Üle 60% sünnitustest meie haiglas toimub koos tugiisikuga. Korraga lubame sünnituse juurde vaid ühe tugiisiku. Liigume loomuliku sünnituse ja beebisõbraliku haigla suunas, eelistame ja propageerime rinnaga toitmist, kohest ema ja lapse nahk-naha kontakti.

Ööpäevaringselt on meie käsutuses operatsioonituba koos anestesioloogiga nii plaaniliste kui erakorrliste keisrilõigete teostamiseks. Anestesioloog teostab ka sünnituse valutustamiseks epiduraalanalgeesiaid.

Lisaks pakume ka tasulist sünnitusabiteenust: võimalus sünnitada „oma" ämmaemandaga. Teenuse hinnad leiate Tasuliste teenuste üldhinnakirjast

Sünnitusjärgses osas (B tiivas) on:

  • 3 kahekohalist ema-lapse tuba,

  • 8 tasulist hubaselt sisustatud perepalatit.

 

Samas tiivas paiknevad ka 3 sünnieelset palatit nii haigla- kui päevaravi läbiviimiseks. Nendes palatites uuritakse ja ravitakse erinevate rasedusega seotud seisundite ja haiguste ning ägedate ja krooniliste üldhaigustega rasedaid patsiente. Ööpäevaringselt on tagatud naiste-ja lastearsti valve.

Kasutusel on 3D/4D ultraheliaparaat, mis võimaldab lootest teha 3-mõõtmelisi pilte ja liikuvaid kaadreid, mida saab soovi korral salvestada DVD plaadile.

Kui teil on küsimusi sünnitusjärgse perioodi või rinnaga toitmise kohta, helistage sünnitusjärgsesse osakonda telefonile 447 3537 või pöörduge oma ämmaemanda poole.

Asukoht

Töötajad