Navigate to content
Teksti suurus
Reakõrgus
Kontrast
Vaegnägijale

Infotelefon 447 3301

Teenused ja protseduurid

Taastusravi- ja heaolukeskuse teenustele ja protseduuridele registreerumiseks helistage palun 449 4800 või kirjutage heaolukeskus@ph.ee

Vastavalt protseduuride eripärale ja Teie parema teenindamise eesmärgil planeeritakse erinevate teenuste vahele vaheajad. Protseduure teostavad vastavalt tegevusele füsioterapeudid, massöörid ja füsioterapeudi abilised.

Palume kohale tulla 10-15 minutit enne teenuse algust.

Liitu meiega ka Facebookis

Liitu meiega ka Instagramis

Meie treeningute kohta leiab infot siit.

Teenusele mitteilmumine:

Palume Teil valida sobivaim viis teenuse või protseduuri aja tühistamiseks:

  • tööaegadel (E-R 08.00-18.00) telefonil 449 4800 või e-posti aadressil heaolukeskus[at]ph.ee;
  • töövälistel aegadel helistades telefonil 449 4800, jättes teate automaatvastajale, öeldes oma ees-ja perekonnanime ning tühistatava teenuse.

Mitteteavitamisel arvestame Teie osalusega teenusel ning oleme kohustatud tühistama kõik Teie poolt broneeritud taastusraviteenused.


Teenuste ja protseduuride detailsem kirjeldus (tähestikulises järjekorras):

Dünaamiline teip:
Dünaamiline teip (ka biomehaaniline teip) on vastupidavam, venib üle 200% ja kõigis neljas suunas, võimaldades liigese liikuvust täies ulatuses, isegi juhul, kui teip on paigaldatud üle mitme liigese. Dünaamiline teip tagab tugeva mehaanilise toe, samas puudub kinesioteibist erinevalt jäik lõpp-punkt. Dünaamiline teip on pehme ning hästi liigutustega kohanev.

Füsioteraapia (kestus 30-45 minutit sõltuvalt patsiendi seisundist)
Füsioteraapia käigus taastatakse patsiendi luu- ja lihaskonna ning teiste organsüsteemide häirunud funktsioone kehaliste harjutuste, pehmekoe teraapia ja füüsikalise ravi (näiteks külma- ja soojaravi jt) võtete abil. Füsioteraapia eesmärgiks on vähendada patsiendi vaevusi, parandada või säilitada toimetulekut igapäevases elu- ja töökeskkonnas. Füsioteraapia on tulemuslik ainult juhul, kui patsient osaleb aktiivselt raviprotsessis ja on motiveeritud positiivse tulemuse saavutamiseks.

Füsioteraapia rühmas (basseinis) (kestus 30 min)
Veekeskkonna omaduste tõttu on basseinis patsiendi kehakaal väiksem, millest tulenevalt on liigutuste sooritamine kergem ning väheneb valu ja lihaspinge. Veesurve aitab treenida hingamissüsteemi, lihaskonda, tasakaalu ja vähendab lümfaatilisi turseid. Basseinis paraneb neerude verevarustus ning suureneb uriini moodustumine. Füsioteraapiat on basseinis võimalik teostada individuaalselt ja rühmateraapiana, rühmas on kuni 10 liiget. Treeningu järel on võimalus basseinis 10 minutit lõõgastuda. Täiskasvanutele ning lastele moodustatakse eraldi rühmad.

Füsioteraapia rühmas (saalis) (kestus 30 minutit)
Rühmateraapia korral on patsiendid, kes ei vaja individuaalset füsioteraapiat, koondatud vastavalt häirunud funktsioonidele gruppidesse, milles on kuni 12 liiget. Täiskasvanutele ja lastele on eraldi rühmad.

Jalgade ja käte keerisvann (kestus kuni 20 minutit)
Veekeskkonnas lõõgastuvad jalgade ja käte lihased, veesurve soodustab lümfi äravoolu, veekeerised avaldavad kerget masseerivat toimet. Masseeriv toime soodustab jääkainete eemaldamist kudedest, sooja toimel laienevad veresooned, paraneb verevool ja ainevahetus kudedes.

Jalalaba digitaaluuring (kestus 45 min)
Uuring on näidustatud jalavaevuste ja kõnnakuhäire põhjuste selgitamiseks. Spetsiaalsel kõnnirajal kõndimine võimaldab visuaalsest vaatlusest täpsemalt hinnata pöiavõlvide muutusi ning tallatugede kandmise vajadust. Füsioterapeut hindab Teie jalgade seisundit, soovitab sobivaid harjutusi ja annab juhiseid jalanõude ja abivahendite valiku osas.

Koostatud/Ajakohastatud 13.12.2022