Navigate to content
Teksti suurus
Reakõrgus
Kontrast
Vaegnägijale

Infotelefon 447 3301

31. august 2022

Pärnu Haiglas alustas õpinguid viies õdede rühm.

grupp

Täna allkirjastasid Pärnu Haigla, Tallinna Tervishoiu Kõrgkool ja Eesti Õdede Liit koostöölepingu, mille esmaeesmärk on õdede rakenduskõrgharidusõppe korraldamine 2026. aasta veebruarini.

2014. aasta sügisel alguse saanud Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli, SA Pärnu Haigla ja Eesti Õdede Liidu koostööprojekti "Kool haiglas" eesmärk on pakkuda Pärnumaa ja Lääne-Eesti inimestele võimalust omandada rakenduskõrgharidus õe erialal kodu lähedal. Nüüdseks on selle projekti raames lõpetanud kolm rühma diplomeeritud õdesid ja praegu õpib haiglas 26 tudengit. Vilistlastest töötab Pärnu Haiglas 68% lõpetajatest ja praegu õppivatest tudengitest 20. Projekti raames on tööturule jõudnud 78 spetsialisti nii Pärnu linna kui ka maakonda.

Tallinna tervishoiu kõrgkooli (TTK) rektori Ülle Ernitsa sõnutsi on kõrgkool teinud Pärnu Haiglaga koostööd juba 2007. aastast. “Täname ja tunnustame haiglat selle eest, et ollakse valmis panustama regionaalsesse haridusse ja toetatakse kõrgkooli tegutsemist Pärnus,” märkis Ernits ja lisas, et TTK üks missioone ongi regionaalse hariduse võimaldamine.

Hariduse kättesaadavus õppijale ja tööandjale on riiklik prioriteet. “Kui haridus on õppijale lähedal, on kergem oma elu, tööd ja õppimist ühendada ning sellest tulenevalt on motivatsioongi kõrgem,” sõnas rektor.

Pärnu Haigla juhatuse esimees Urmas Sule tänas koostööpartnereid. “Eesti tervishoiusüsteemi kõige suurem väärtus on kvalifitseeritud töötajad, kes oskavad ja tahavad oma hinges inimesi aidata. Neist on alati puudus,” tõdes Sule, kelle hinnangul on parim viis probleemi lahendada varane õppe ja praktilise töö nutikas ühendamine. ““Kool haiglas” projekt täidab seda eesmärki parimal moel.”

Edukaid õpinguid, kallid esmakursuslased!