Navigate to content
Teksti suurus
Reakõrgus
Kontrast
Vaegnägijale

Infotelefon 447 3301

07. veebruar 2024

Pärnu Haiglas alustas õpinguid juba kuues Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli õe õpperühm

Koostöölepingu allkirjastamine

Teisipäeval, 06.02.24 toimus Pärnu haiglas Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli pidulik avaaktus rakenduskõrgharidusõppe õe õppekava Pärnu õpperühmale, õpinguid alustas 30 esmakursuslast.

Tegemist on Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli, Pärnu Haigla ja Eesti Õdede Liidu ühisprojektiga „Kool Haiglas“, mille raames antakse Pärnu Haiglas õe õppekaval rakenduskõrgharidusõpet aastast 2014. Projekti eesmärk on pakkuda Pärnumaa ja Lääne-Eesti inimestele võimalust omandada õe rakenduskõrgharidus kodu lähedal. Täna alustas selle projekti kuues õpperühm. Eelmisel nädalal lõpetas Tallinnas kõrgkooli lõpuaktusel selle projekti neljas õpperühm, kes alustas Pärnu Haiglas õpinguid 2020. aasta sügisel.

Pärnu Haigla annab õe õppeks vajaliku sisustusega auditooriumi ja praktikumide ruumid, õppetöö läbiviimise ja korraldamise eest vastutab kõrgkool. Kogu õpe toimub samadel alustel ja mahus ning viiakse ellu kõrgkooli õppejõudude poolt nagu kõrgkooli põhistruktuuriüksustes - Tallinnas ja Kohtla-Järvel. Pärnu õpperühma võetakse korraga vastu 30 üliõpilast ja nominaalne õppeaeg on 3,5 aastat. Pärnu Haigla pakub õppivale rühmale oma haiglas ka praktikavõimalusi.

Aktusel allkirjastati ka Eesti Õdede Liidu, Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli ja Pärnu Haigla vaheline koostööleping.