Navigate to content
Teksti suurus
Reakõrgus
Kontrast
Vaegnägijale

Infotelefon 447 3301

28. aprill 2022

Näitus "Sõnast pildiks" Pärnu Haigla kohvikus

näitus

“Sõnast pildiks”. on erakordne näitus, mis toob kokku eri kunstivaldkonnad, erinevad keeled ja kolmest eri riigist pärit loomeinimesed. Näitus on Pärnu haigla kohvikus avatud 28. aprillist augusti lõpuni.

Näitus “Sõnast pildiks” toob kokku Soome ja Eesti vahet pendeldava fotograafi Elina Simoneni, Luulesõidu luuletajad Susinukke Kosola (Soome), Sveta Grigorjeva (Eesti) ja Madara Gruntmane (Läti) ning Aalto ülikoolis õppivad noored moedisainerid Triin Tindi ja Tauri Västriku (Eesti), Laima Jurča (Läti), Laura Rusaneni (Soome). Luulest inspireeritud moefotode näitus sündis tihedas koostöös stilist Alli-Liis Vandeliga.

Elina Simonen on Soomest pärit moe- ja portreefotograaf, kes on töötanud mitmel pool maailmas. Tehnilise filigraansuse kõrval iseloomustab tema töid tugev ja omapärane kunstiline visioon.

Luulesõit (Poetry Ride, Runoajelu, Dzejas brauciens) on mitmekeelne luulefestival, mille ringreiside eesmärk on edendada luule tõlkimist. Näitusel kasutatavad luulekatkendid on väljas originaalkeelsetena ‒ soome, eesti ja läti keeles. Susinukke Kosola ja Madara Gruntmane luuletuste juures on ka eestikeelsed tõlked. Luuletustest inspireeritud moefotode sari viib vaataja Lasnamäele, Rummu karjääri ja Kohilasse. Fotodel on vangistatud hetked isikupäratute korrusmajade vahel, liiklusmöllus, hüljatud tuhamäel ning kadunud aegu õhkuvas aias. Pilte ühendab fotograafi pilk, mis on suunatud objektile, ühtaegu tuttavale ja võõrale.

Näitusega tähistatakse Soome Instituudi 30. tegevusaastat Eestis.