Navigate to content
Teksti suurus
Reakõrgus
Kontrast
Vaegnägijale

Infotelefon 447 3301

06. juuni 2022

Haiglad küsivad üheskoos – mis on patsiendi jaoks kõige olulisem?

Mis on sinu jaoks oluline

Sel aastal on 9. juunil tähistatava patsiendipäeva tegevustega liitunud ka Tartu Ülikooli Kliinikum, Ida-Tallinna Keskhaigla ja Ida-Viru Keskhaigla.

Esimesena Eestis liitus 2019. aastal Pärnu Haigla rahvusvahelise patsiendipäeva võrgustikuga „What matters to You“ ehk „Mis on Sinu jaoks oluline“. Nii nagu küsivad igal aastal üle 800 tervishoiuasutuse üle maailma inimestelt, mis neile on oluline, nii küsivad Eesti haiglad seda oma patsientidelt.

Patsiendipäeva mõte ja eesmärk on kutsuda kõiki haiglatöötajaid üles patsientidega rohkem vestlema ja kuulama, mis patsiendil on öelda. Haigla jaoks on kõige tähtsam inimene – olgu selleks patsient või tema lähedane, ja kõigil peab olema võimalus kaasa rääkida nii enda ravis kui väljendada oma muresid ja hirme. 

Selle asemel, et küsida patsientidelt, mis neil viga on, küsime neilt, mis on nende jaoks oluline – see annab patsiendile võimaluse öelda, mida ta tahab, et oleks teisiti. Samuti aitab avatud suhtlus kaasa põhjalike ja inimesele selgemate raviplaanide koostamisele. Küsides, et mis on patsiendi jaoks oluline, saame paremini mõista tema soove ning kujundada tema raviteekonda. Samuti on oluline teadvustada, et me ei unustaks patsiente kuulata igapäevaselt – kuulamine, see on tervishoiutöötajate professionaalse suhtlemise lahutamatu osa.“
6.-12. juunini kutsume kõiki inimesi kaasa rääkima ja oma lugu jagama. Haiglad koguvad infot nii otse oma patsientidelt kui kutsuvad ka avalikult vastama küsimustele Facebookis või haiglate kodulehtedel. Patsiendinädala käigus kogutud tagasiside võimaldab haiglatel edaspidi parandada teenuste kvaliteeti. Iga inimese tagasiside ja panus on meie jaoks väga oluline!
Patsiendipäeva tähistamine sai alguse 2014. aastal Norras. Nüüdseks on sellest kujunenud ülemaailmne tervishoiuasutuste liikumine, tänavu küsib üle 800 tervishoiuorganisatsiooni oma patsientidelt „Mis on Sinu jaoks oluline?“.