Navigate to content
Teksti suurus
Reakõrgus
Kontrast
Vaegnägijale

Infotelefon 447 3301

17. november 2021

17. novembril tähistatakse rahvusvahelist enneaegse sünni päeva!

enneagsete laste päev

Täna tähistatakse ülemaailmset enneaegse sünni päeva, mille puhul on Pärnu Haigla värvunud sirelilillaks.

Päev on ellu kutsutud enneaegse sünniga seotud teadlikkuse tõstmiseks ning austuse avaldamiseks kõige varem ja pisemana sündinud lastele, nende vanematele, lähedastele ja kõigile toetajatele. Lisaks keerulistest asjadest rääkimisele on see kindlasti natuke ka pidupäev, kinnitus, et imed on päriselt võimalikud. 

Selleks, et maailm märkaks, teadvustaks ja võtaks vähemalt üheks õhtuks aja ja tunnustaks selle päeva kangelasi, on enam kui 100 riiki ühinenud enneaegse sünni päeva ettevõtmisega, mis kutsub toetust avaldama üleskutsega värvida üheks õhtuks üheskoos maailm sirelillaks ja teha seda läbi oma hoone välisvalgustuse muutmise. Eesti on sellest üritusest igal aastal osa võtnud ja ka sel aastal värvub Eestis sirelilillaks üle 100 asutuse. 

Sel keerulisel ajal, milles me hetkel elame, ei ole lihtne olla vahetult toeks ja seda olulisem on selles ettevõtmises osalemine. Seetõttu on täna ka Pärnu Haigla värvunud üheks päevaks sirelilillaks, et avaldada toetust kõige pisematele, nende lähedastele ja toetajatele.

2020. aastal sündis Pärnu Haiglas 22 enneaegset last, käesoleval aastal on enneaegseid beebisid meie majas sündinud 28.

Igal aastal on enneaegse sünni päeval ülemaailmne kindel juhtmõte ja tulenevalt maailmas valitsevast olukorrast ning tingituna värskelt avaldatud ülemaailmsest enneaegsete laste vanemate kogemusi praeguse kriisi ajal kaardistanud uuringu muret tekitavatest tulemustest, on selle aasta moto väga selge ja jõuline: “Null lahusolekut! Tegutse kohe! Hoia vanemad ja enneaegsena sündinud beebid koos.”

Üleskutse eestvedaja Eestis on MTÜ Enneaegsed lapsed, kelle eesmärgiks on enneaegselt sündinud laste, nende vanemate ja lähedaste toetamine, nende murede ja vajaduste märkamine, teadvustamine ning ühiskonnas enneaegsusega seotud teemade laiapõhjalisema mõistmise soodustamine. MTÜ tegevuse ja toetamise kohta saab lugeda siit: http://www.enneaegsedlapsed.ee

Tänaste toetajate terve nimekirja leiab siit: http://www.enneaegsetepaev.ee/2021osalejad

enneaegsed lapsed

#enneaegsedlapsed #enneaegsetepaev2021 #nulllahusolekut #WorldPrematurityDay2021 #ZeroSeparation #WPD2021