Navigate to content
Teksti suurus
Reakõrgus
Kontrast
Vaegnägijale

Infotelefon 447 3301

17. november 2022

17. novembril tähistab maailm enneaegsete laste päeva

enneagsete laste päev

Täna, 17. novembril tähistatakse ülemaailmset enneaegse sünni päeva, mille puhul on Pärnu Haigla värvunud sirelilillaks.

Päev on ellu kutsutud enneaegse sünniga seotud teadlikkuse tõstmiseks ning austuse avaldamiseks kõige varem ja pisemana sündinud lastele, nende vanematele, lähedastele ja kõigile toetajatele. Lisaks keerulistest asjadest rääkimisele on see kindlasti natuke ka pidupäev, kinnitus, et imed on päriselt võimalikud. 

Selleks, et maailm märkaks, teadvustaks ja võtaks vähemalt üheks õhtuks aja ja tunnustaks selle päeva kangelasi, on enam kui 100 riiki ühinenud enneaegse sünni päeva ettevõtmisega, mis kutsub toetust avaldama üleskutsega värvida üheks õhtuks üheskoos maailm sirelillaks ja teha seda läbi oma hoone välisvalgustuse muutmise. Eesti on sellest üritusest igal aastal osa võtnud ja ka sel aastal värvub Eestis sirelilillaks üle 100 asutuse. 

Sel keerulisel ajal, milles me hetkel elame, ei ole lihtne olla vahetult toeks ja seda olulisem on selles ettevõtmises osalemine. Seetõttu on täna ka Pärnu Haigla värvunud üheks päevaks sirelilillaks, et avaldada toetust kõige pisematele, nende lähedastele ja toetajatele.

Igal aastal on enneaegse sünni päeval ülemaailmne kindel juhtmõte ja sel aastal on enneaegsete laste päev pühendatud sõnumile „Kõik beebid kasvavad suureks!“. Sõnumi mõte on anda lootust noortele lapsevanematele, et ka nende keeruliselt alanud väike elu saab peagi suureks ja nutikaks lapseks.