Navigate to content
Teksti suurus
Reakõrgus
Kontrast
Vaegnägijale

Infotelefon 447 3301

Perekool

Lapse areng ja selle soodustamine esimesel eluaastal

Elu on täis imelisi hetki ja üks imelisemaid hetki on lapse sünd. Et kõik kulgeks loomulikult ja hästi, kutsume sind ja sinu kaaslast külastama meie perekooli. Perekool aitab teil kohaneda rasedusega, valmistuda ette sünnituseks, sünnitusjärgsel perioodil kiiremini taastuda ning annab vajalikud teadmised koduseks lapsehoolduseks.

Perekooli loengud septembris 2023

Kuupäev ja kellaaeg

Loengu teema

04.09 kell 15.00 Tugiisiku abi ja roll sünnitusel

06.09 kell 16.00

Sünnitusvalude leevendamine

11.09 kell 10.00

Varajane sünnitusjärgne taastumine ja liikumisega alustamine

18.09 kell 11.45 Sünnitusjärgne aeg
22.09 kell 14.00 Sünnitus
26.09 kell 15.00  Imetamine
(toimub haigla peamaja I korrusel naistenõuandla saalis D120)

 

Kontaktloengud toimuvad Taastusravi- ja Heaolukeskuses asuvas perekooli klassis E217,
väljaarvatud 26.09 toimuv loeng, mis toimub haigla peamaja I korrusel asuvas naistenõuandla saalis D120.

Loengutel osalemiseks on vajalik eelnev registreerimine. Ühe loengu maksumus on 5,50 €.
Loengule registreerimiseks helistage tel 449 4800, 447 3511 või kirjutage perekool@ph.ee.

 

Perekooli teenuste tunniplaan on leitav siit: 

 

Registreerimiseks helistage tel 449 4800, 447 3511 või kirjutage perekool@ph.ee.


Virtuaalsed loengud toimuvad läbi Microsoft Teamsi keskkonna. Virtuaalsele loengule registreerimiseks kirjutage perekool@ph.ee.

Virtuaalsele loengule registreerimine lõppeb kaks päeva enne loengu toimumise kuupäeva ja loengul osalemise tasu peab olema tasutud 1 päev enne loengut.

Täpsemat infot virtuaalselt perekooli loengul osalemise kohta saate helistades 447 3525 või kirjutades perekool@ph.ee.

Loengute tutvustus:

 • Raseduse rõõmud ja mured – mõeldud naistele, kes alles planeerivad rasedust või kelle rasedus kestab esimesi kuid. Räägitakse muutustest naise organismis, raseduse ajal tehtavatest analüüsidest ja uuringutest. Loengut loeb ämmaemand Natalja Gusseva.
 • Tugiisiku abi ja roll sünnitusel – kes on tugiisik sünnitusel, tema roll ning kuidas saab tugiisik abiks olla sünnitajale. Võimalikud sünnitusasendid, lõdvestumis- ja hingamisharjutused. Proovitakse erinevaid abistamismeetodeid. Loengut loeb ämmaemand Ehtel Kanarbik.
 • Sünnitusvalude leevendamine – mis on sünnitusvalu ja mis seda põhjustab? Kuidas saan ise ennast aidata valuga toimetulekul? Tutvustatakse erinevaid võimalusi valu vähendamiseks nii loomulikul teel (hingamine, erinevad asendid, massaaž, soe vesi kas duši või vannina jne) kui ka ravimitega (naerugaasi ja epiduraalanalgeesia kasutamine – toime ja kõrvalmõjud). Loengut loeb ämmaemand Meelika Rako.
 • Sünnitus – kuidas sünnitus algab, millised on sünnituseelsed tundemärgid, millal minna haiglasse ning mida kaasa võtta, kuidas toimub osakonda vastuvõtt. Millised on sünnituse perioodid ja sünnituse ajal tehtavad toimingud. Räägitakse vesisünnitusest, selle eelistest emale ja lapsele. Sünnituse filmi vaatamine. Loengut loeb ämmaemand Natalja Gusseva.
 • Imetamine – räägime rinnapiimast ja rinnaga toitmise vajalikkusest, vaatame erinevaid imetamisasendeid, räägime võimalikest probleemidest rinnaga toitmisel, vaatame filmi. Loengut loeb ämmaemand Annela Tamar.
 • Vastsündinu hooldamine – räägime vastsündinu igapäevasest hooldusest. Loengut loeb ämmaemand Tene Feld.
 • Lapse areng ja selle soodustamine esimesel eluaastal – kirjeldame, kuidas kulgeb lapse normaalne sensomotoorne areng esimesel eluaastal (millal beebi õpib pöörama, roomama, käputama, istuma jne). Räägime ohumärkidest, mis võivad esineda lapse motoorses arengus. Õpime kuidas ise soodustada lapse motoorset arengut tema esimesel eluaastal. Loengut loeb füsioterapeut Maarja Säde.
 • Varajane sünnitusjärgne taastumine ja liikumisega alustamine - loengus tuleb juttu esimestest harjutustest ja kehaasenditest, mis toetavad parimal võimalikul viisi naise taastumist. Samuti räägime, millele tuleks tähelepanu pöörata, kui on soov alustada varasemate treeningutega. Saab ülevaate enamlevinud tervisekaebustest, millega võib sünnitusjärgselt kokku puutuda (valu vaagna piirkonnas, allavaje, uriinipidamatus, kõhu sirglihase diastaas) ning millised on taastusravi võimalused nimetatud probleemidega tegelemisel. Loengut loeb füsioterapeut Kadri Kruusmägi
 • Sünnitusjärgne aeg – räägime naise füsioloogilisest taastumisest peale sünnitust, toitumisest, vaevustest, emotsioonidest ja kontratseptsioonist. Loengut loeb ämmaemand Reelika Tsirp.
   

NB! Siit leiab vastused sagedasematele küsimustele seoses raseduse COVID-19 viirusega.

Pärnu Haigla naiste- ja lastekliiniku sünnitusosakonnaga saad tutvuda endale sobival ajal meie virtuaaltuuri vahendusel. Virtuaaltuuri valmimisega seoses osakonna tutvustavaid ringkäike enam ei toimu! Virtaaltuuri leiad siit.

Kõikide õiguslike küsimustega olete oodatud pöörduma Pärnu Haigla kantselei juhataja Ene Mironenkovi poole ene.mironenkov(at)ph.ee.


Teenuste kirjeldus:

TEENUSED RASEDATELE JA SÜNNITANUD NAISTELE:

 

TEENUSED IMIKUTELE JA VÄIKELASTELE:


Perekooli loengud ja teenused toimuvad Taastusravi- ja Heaolukeskuses.
Palume eelnevalt registreeruda, kuna teenuste kohtade arv on piiratud.
Juhul, kui te ei saa teenusele tulla, siis tühistage palun oma broneering esimesel võimalusel.
Vabanenud koha üle tunneb rõõmu keegi teine.
Kohale tulla 10-15 minutit enne loengu või teenuse algust.
Loengutele ja teenustele registreerumiseks ja broneeringu tühistamiseks helistage palun:

tel 447 3511 (E-R 8.00 - 16.00) või 449 4800, või kirjutage e-kiri
perekool@ph.ee

Koostatud/Ajakohastatud 11.09.2023