Navigate to content
Teksti suurus
Reakõrgus
Kontrast
Vaegnägijale

Infotelefon 447 3301

Covid info

  1. Doonorite valiku osas Eesti-siseseid piiranguid ei ole.

  2. Doonorid, kes põevad COVID-19 ei või verd loovutada.

  3. Kui doonor on COVID-19 läbi põdenud, võib ta verd loovutada 14 päeva pärast sümptomite kadumist või negatiivset RNA testi.

  4. Kui doonor on kokku puutunud kinnitatud COVID-19 diagnoosiga inimesega, võib ta verd loovutada 14 päeva pärast kontakti haigega või pärast seda, kui 10. päeval on SARS-CoV-2 PCR test olnud negatiivne.

  5. Riskipiirkonnas reisinud doonorite osas võib loovutamise keelud ühtlustada riiklike liikumisvabaduse piirangutega, mis on kirjeldatud siin

 

Piirangud seoses COVID-19 vaktsiinidega:

  • Pärast vaktsineerimist surmatud viirusega, paljunemisvõimetu viirusvektoril põhineva vaktsiiniga (VAXZEVRIA (endine COVID-19 Vaccine AstraZeneca) ning COVID-19 Vaccine Janssen), komponentvaktsiiniga või mRNA vaktsiiniga (Pfizer/BioNTech, SPIKEVAX - endise nimega Moderna) – vere loovutamine lubatud, kui inimene on terve. Siia kuuluvad kõik 25.05.2021 seisuga Eestis kasutatavad vaktsiinid.
  • Pärast vaktsineerimist nõrgestatud viirusega (siia kuuluvad paljunemisvõimelised  viirusvektoril põhinevad vaktsiinid) – vere loovutamine lubatud 4 nädala pärast.
  • Kui ei ole võimalik kindlaks teha, mis tüüpi vaktsiini kasutati – vere loovutamine on lubatud 4 nädala pärast

 

 

 

 

Koostatud/Ajakohastatud 29.06.2021