Navigate to content
Teksti suurus
Reakõrgus
Kontrast
Vaegnägijale

Infotelefon 447 3301

COVID-19 info

Tõkestamaks COVID-19 levikut ning kaitsmaks oma patsientide ja haiglatöötajate tervist, palume lähtuda järgnevatest juhistest.

 

Vastuvõtule tulemine

Vastuvõtud toimuvad kõigil erialadel tavapäraselt. Muudatuste korral võtame Teiega ise ühendust.

Haigena jääge koju! Ärge tulge vastuvõtule, uuringutele, protseduuridele, kui tunnete viirushaigusele iseloomulikke tunnuseid (köha, nohu, palavik).

Teavitage haigestumisest, helistades telefonil 4473300

Võtke uuesti ühendust, kui olete tervenenud ja aitame leida Teile uue sobiva vastuvõtuaja. Haigestumisest andke esimesel võimalusel teada ka oma perearstile või helistage juhiste saamiseks perearsti nõuandeliinile 1220.

Haiglasse sisenemisel tuleb läbida uksel triaaž, teostada käte antiseptika. Hoonesse sisenemisel kannavad patsiendid ja nende saatjad maski. Maski ei pea kandma alla 12-aastased lapsed. Ambulatoorsele eriarsti vastuvõtule tulevalt patsiendilt ei nõuta eelnevalt SARS-CoV-2 testi tegemist, välja arvatud juhul, kui patsient läheb endoskoopilisele (nt. gastroskoopia, bronhoskoopia, koloskoopia) uuringule.

 

Haigla- ja päevaravi

Patsientide testimine SARS-CoV-2 suhtes:

Pärnu Haiglas on rakendatud sõltumata vaktsineeritusest kõikide patsientide testimine hospitaliseerimise eelselt ja haiglaravi 3. päeval. Lisaks toimub täiendav testimine SARS-CoV-2 suhtes vajadusel lähtuvalt patsiendi haigusseisundist. See kehtib ka saatjatele (nt. lapsevanem) ja sünnituse tugiisikutele.

SARS-CoV-2 suhtes testitakse kõiki hospitaliseeritavaid, päevakirurgilisele ravile, narkoosis operatsioonile või aerosoole genereerivale protseduurile saabuvaid plaanilisi ja erakorralisi patsiente, sõltumata COVID-19 tõendi olemasolust, sh vaktsineeritusest. Ei testita kuni 5-aastaseid lapsi, kellel puuduvad COVID-19-le viitavad sümptomid. Lapsi 0-5 testitakse juhtudel, kui neil esinevad respiratoorsed haigussümptomid või kui last saatev lapsevanem on andnud positiivse SARS-CoV -2 testi või kui neile teostatakse AGP.

SARS-CoV-2 analüüsi ei võeta juhul, kui respiratoorsete haigussümptomiteta patsiendil on COVID-19 haiguse läbipõdemisest möödunud vähem kui kuus kuud. Raviarstil peab olema võimalik tuvastada läbipõdemine patsiendi ametlike Tervise Infosüsteemi andmete põhjal. Kui sellisel patsiendil ilmnevad respiratoorsed haigussümptomid, on SARS-CoV-2 analüüs vajalik.

Kõigil respiratoorsete viirushaiguse sümptomitega EMO patsientidel analüüsitakse kiirtestiga nii SARS-CoV-2 kui ka gripp.

Tasulise SARS-CoV-2 testimise võimalused Eestis on leitavad siit. PCR meetodil koroonaviiruse SARS-CoV-2 testimine on mõeldud inimestele, kellel ei ole näidustusi saatekirjaga testimisele, kuid kes soovivad siiski teada, kas nad on COVID-19 nakkushaigusesse nakatanud või mitte.

Pärnu Haigla poolt suunatavatel haigetel võtame SARS-CoV-2 analüüsi 24-72h enne plaanilist operatsiooni, protseduuri, endoskoopiat, hospitaliseerimist aktiivravisse, taastusravisse, õendushooldusesse ja hoolekandesse, samuti statsionaarsetelt rehabilitatsiooni klientidelt. Sisehaiguste kliiniku regulaarselt päevaravi saavate patsientide testimine korraldatakse personaalselt koostöös meie raviarsti ja infektsioonikontrolliüksusega.

COVID-testimise kabinett asub D120. Testimise kellaaeg määratakse suunamisel.

Statsionaari patsiendid viibivad oma palatis. Patsiendid ei lahku palatist ilma meditsiinipersonali loata (ka ei külasta R-Kioskit ega liigu majast välja), patsiendid ei viibi osakonna puhketubades, toitlustamine toimub palatis. Patsiendid lahkuvad osakonnast vaid meditsiinipersonalist saatjaga uuringutele kandes näomaski. Haigla kohvik on külastajatele suletud. Ambulatoorsed patsiendid liiguvad vaid I ja II korruse piires.

Röntgenuuringute teostamine respiratoorsete sümptomitega patsientide

Respiratoorsete sümptomitega patsiendid peaksid võimalusel olema enne röntgenuuringule saabumist testitud. Respiratoorsete sümptomitega patsiente oodatakse röntgenisse E-R kell 15.00-18.00.

COVID-19 patsiendid on röntgenuuringule oodatud ette registreerimisega (perearst broneerib aja kas haigla infosüsteemis või tel 447 3561)  E-R kell 15.00-18.00.

Rasedus ja COVID-19

Vastsündinute ambulatoorsed visiidid nende järelkontrolliks on lubatud kahe saatjaga. Raseduse ultraheliuuringute juurde on lubatud saatjana üks terve täiskasvanu.

Kõikidele sünnitajatele tehakse COVID-19 suhtes SARS-CoV-2 RNA analüüs.

Haiglasse sünnituse juurde lubatakse üks terve tugiisik, kelleks võib olla lapse isa või muu lähedane sama leibkonna pereliige, kes on täitnud COVID-19 tervisedeklaratsiooni patsiendile/saatjale, COVID-19 nakkusega seotud eriolukorra ajal sünnitaja tugiisiku nõusolekuvormi , läbinud kehatemperatuuri kontrolli ja andnud lisaks ka negatiivse SARS-CoV-2 RNA analüüsi.

Sünnitoetajaid (doulad) ja teisi leibkonnaväliseid tugiisikuid sünnitusosakonda ei lubata.

Sünnitaja pereliiget keisrilõike juurde ei lubata.

Tugiisik võib siseneda sünnitusosakonda alles negatiivse SARS-CoV-2 RNA analüüsi vastuse saabumise järgselt. Sünnituse tugiisiku testimine on tasuline teenus ja ta peab selle eest ise maksma. Aktsepteeritud on ka kuni 72 h jooksul enne saabumist võetud SARS-CoV-2 RNA analüüsi dokumenteeritud andmed. Kui selgub, et sünnitaja või tugiisik on SARS-CoV-2 RNA positiivse testitulemuse andnud, sünnitaja tugiisikut sünnitusosakonda ei lubata ja ta peab haiglast lahkuma.

Sünnitaja pereliikmel ei ole lubatud vahepealsel ajal haiglast lahkuda ning ta kannab maski üldistel alustel.

Pereliige võib sünnitusjärgselt viibida perepalatis tingimusel, et haiglas viibimise ajal püsitakse perepalatis ja haiglast lahkumisel tagasi pöördumine ei ole lubatud. Samuti ei lubata pereliikmeid intensiivravi- ja üldpalatisse.

Lähedasele

Haiglaravil viibivate patsientide külastamine ei ole lubatud. Külastamine on võimalik vaid erandkorras – väga raskete haigete puhul. Erandkorras külastamine on võimalik raviarstiga kokkuleppel ja raviarsti loal. Erandkorras külastamisel võimaldatakse külastust korraga mitte rohkem kui ühele inimesele. Külastuse ajal peab järgima hajutatuse nõudeid.

Patsiendid saavad hoida kontakti oma lähedastega virtuaalsete vahendite kaudu (Skype, FaceTime ja/või telefon jm); vajadusel personal nõustab ja abistab patsiente nendes toimingutes.

Külastuse kellaaeg on eelnevalt personaliga kokku lepitud ja saab toimuda ajavahemikus kella 13-16, kui haigla peasissekäik on avatud.

Pakkide saatmine 

Haiglaravil olevatele patsientidele on lubatud saata väikepakke. Pakk või väikesaadetis peab olema korrektselt pakitud ja peale peab olema selgelt ja loetavalt kirjutatud: patsiendi ees- ja perekonnanimi, osakond, palati number.

Pakk või väikesaadetis tuuakse:

  • Haigla peahoones viibivatele patsientidele infolauda;

  • Ravi tn 2 õendushoolduskeskuses (ÕHK) viibivatele patsientidele Ravi tn 2 infolauda;

  • Psühhiaatriakliinikus viibivatele patsientidele psühhiaatriakliiniku erakorralisse vastuvõttu;

 

Pakke võetakse vastu tööpäeviti vahemikus 12.00-14.30 ning üksustesse laiali jagamine toimub Haigla peahoones samal päeval ning õendus-hoolduskeskuses ja psühhiaatriakliinikus vastavalt osakonna töökorraldusele.

 

Covid-19 vaktsineerimise info on leitav siit

Koostatud/Ajakohastatud 20.01.2022